lek. med. Mateusz Froelich – ortopeda, ortopeda dziecięcy

Dyplom lekarza zdobył w 2010r. po studiach na wydziale lekarskim Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz Uniwersytecie Karola w Pradze. Staż podyplomowy odbył w klinikach Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu, a staż specjalizacyjny w Oddziale Ortopedii Wojewódzkiego Centrum Medycznego w Opolu (obecny Uniwersytecki Szpital Kliniczny) gdzie szkolił się pod okiem najbardziej doświadczonych specjalistów.
Specjalizuje się w operacyjnym i zachowawczym leczeniu chorób i urazów stawów, kości i tkanek miękkich oraz zmian pourazowych narządu ruchu u dzieci i dorosłych. Pracując przez ostatnie lata zdobył duże doświadczenie w leczeniu urazów narządu ruchu, dolegliwości związanych z medycyną sportową oraz medycyną rekonstrukcyjną.

Podkreśla, że sukcesem skutecznego leczenia chorób jest poczucie bezpieczeństwa Pacjenta. Bez względu na powagę dolegliwości bólowych wymaga od siebie pełnego zaangażowania w proces powrotu do zdrowia swoich Pacjentów. Jest lekarzem, który wykorzystuje nowoczesną medycynę opartą na faktach jako narzędzie poprawy jakości życia chorujących Pacjentów. Realizując program specjalizacji z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu, a także uczestnicząc w zagranicznych programach szkoleniowych zdobył cenne kompetencje pomocne w leczeniu pacjentów z chorobami narządu ruchu

  • Członek społeczności ortopedów skupionych wokół Fundacji AO-trauma (światowa fundacja non-profit działająca na rzecz doskonalenia technik leczenia ortopedycznego.)
  • Członek Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu
  • Od kilku lat specjalizuje się w ortopedii dziecięcej pod patronatem Europejskiego Towarzystwa Ortopedii Dziecięcej (EPOS) we Wiedniu