23URZĄDZENIA MEDYCZNE
1000METRÓW POWIERZCHNI
12SPECJALISTÓW
7SAL DO TERAPII

W ramach projektu Rekonstrukcja Zdrowia w 2022 roku powstał w Opolu obiekt diagnostyczno-rehabilitacyjny Centrum Rekonstrukcji Zdrowia. To jeden z nowocześniejszych tego typu ośrodków w Europie Środkowo-Wschodniej. Celem Ośrodka jest wszechstronna pomoc Pacjentom, którzy doznali urazów o charakterze ortopedyczno-neurologicznym.

Ośrodek jest wyposażony w sprzęt rahabilitacyjno-diagnostyczny, który umożliwia precyzyjną ocenę stanu zdrowia Pacjentów. Pozwala to na bieżąco monitorować postępy leczenia, a w razie potrzeby modyfikować ten proces, tak aby dopasować go do aktualnych możliwości fizycznych i psychicznych Pacjentów. Celem takiego działania jest osiągnięcie jak najszybszych efektów procesu rehabilitacyjnego oraz powrót Pacjentów do możliwie najlepszej sprawności oraz samodzielności i jeżeli będzie to tylko możliwe, powrót na rynek pracy.

Rehabilitacja w Centrum Rekonstrukcji Zdrowia jest prowadzona przez wykwalifikowany zespół fizjoterapeutów. Zespół rehabilitantów jest wspierany przez lekarzy specjalistów z zakresu ortopedii, neurologii, chirurgii, kardiologii, psychiatrii, psychologii oraz dietetyki i psychodietetyki.

Centrum Rekonstrukcji Zdrowia pełni również rolę ośrodka szkoleniowo-badawczego. Zaplecze diagnostyczne w postaci wysoko wyspecjalizowanej aparatury diagnostyczno-rehabilitacyjnej pozwala na szeroką współpracę z instytucjami naukowymi.
Budynek jest całkowicie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Cała infrastruktura, w tym m.in.: parking, winda, szatnie, toalety, sale do rehabilitacji i gabinety lekarskie spełniają standardy przestrzeni przyjaznej dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Beata Sikora

Rehabilitanci całym sercem oddają się pacjentowi, wiedzą jak pomóc, żeby były efekty. Szczególnie dziękuję Pani Emilce, za objęcie córki fachową opieką i wywołanie uśmiechu na jej buzi oraz P. Kamilowi, P. Ilonce i P. Paulince za zaangażowanie i pozytywne podejście do pacjenta.

Łukasz Laskowski
Pacjent
Witam. Jestem po wypadku samochodowym. Miałem złamana kość udową. Zacząłem terapię Tu w październiku 2022r. Wspaniały zespół fizjoterapeutów oraz super sprzęty. Już po tygodniu rehabilitacji widać byly zmiany przy chodzeniu. Panuje tam bardzo miła atmosfera. Jestem bardzo zadowolony z profesjonalnej obsługi. Szczerze Polecam Każdemu Rekonstrukcję Zrowia.
Pozdrawiam cały zespół. ?
Dorota Kołtun
Pacjentka
Rekonstrukcja Zdrowia to miejsce bardzo przyjazne pacjentowi. Inne niż wszystkie! Innowacyjny sprzęt do ćwiczeń i gabinety do zajęć dające możliwość rehabilitacji w różnych formach i zakresach. Współpraca z fizjoterapeutami to sama przyjemność ze względu na kompetencje pełen profesjonalizm empatię i zrozumienie oraz indywidualne podejście. Uściski dla Pani Pauliny i Pana Kamila. Mimo zmęczenia chwilowego bólu czy dyskomfortu możesz i chcesz więcej bo cały proces rehabilitacji jest tak dopasowany że przynosi efekty i satysfakcję. Nie bez znaczenia jest atmosfera panująca w Rekonstrukcji Zdrowia. Serdeczność otwartość i gotowość do pomocy w każdej sytuacji jest atutem Centrum. Tu nikt nie przejdzie obok obojętnie. Zawsze przychodzę z przyjemnością. Podziękowania dla wszystkich pracowników Rekonstrukcji Zdrowia którzy z wielkim zaangażowaniem i oddaniem biorą czynny udział w procesie rehabilitacji i powrocie do zdrowia 😀😘👍👏. Pozdrawiam serdecznie Dorota ?
Emilia Serejuk
Pacjentka

Profesjonalne miejsce, wysoki poziom doświadczenia każdego fizjoterapeuty, indywidualne podejście do pacjenta oraz super motywacja do ćwiczeń, dziękujemy całemu zespołowi Rekonstrukcji Zdrowia, bardzo polecamy Rekonstrukcje Zdrowia w Opolu, Do zobaczenia w październiku. Pozdrawiamy serdecznie. Emilia i Karol

Kira Olszewska
Pacjentka

Serdecznie polecam Centrum Rekonstrukcji Zdrowia! Bardzo profesjonalne podejście. Miałam terapię u Pana Bartka i jestem bardzo zadowolona 🙂

Lucyna Sochocka
Pacjentka

Profesjonalna pomoc; od wejścia do ośrodka i potem na każdym etapie przyjęcia czułam, że jestem w centrum uwagi, że w tym miejscu pracują profesjonaliści, i co ważne, że są to mili i uprzejmi ludzie. Osoba, która ze mną pracowała (Pani Ilona) jest świetnym specjalistą, wie co robi; dostosowuje każde swoje działanie do indywidualnego stanu (zarówno fizycznego jak i psychicznego) pacjenta. Po miesiącu intensywnej pracy mój bark funkcjonuje prawie idealnie. Polecam to miejsce każdemu kto szuka pomocy w zakresie rekonstrukcji zdrowia…

Jakub Zaleski
Pacjent

Świetna kadra, z indywidualnym podejściem i zawsze masz poczucie pełnej opieki podczas każdego treningu na super nowoczesnych sprzętach!
Po 5 tygodniach odpowiednio dobranych ćwiczeń, nie ma śladu po skręconym kolanie!

Aktualności Centrum Rekonstrukcji Zdrowia

Spotkanie z Janem Melą

Mieliśmy wielką przyjemność gościć (8.09.2023) w Centrum Rekonstrukcji Zdrowia Janka Melę, którego historia przed laty nie tylko poruszyła miliony serc, ale pozwoliła na zmianę postrzegania ograniczeń w życiu osób z niepełnosprawnościami. Jest najmłodszym w historii zdobywcą biegunów (2004 rok) a także uczestnikiem wyprawy na Kilimandżaro (2008), Elbrus (2009) i El Capitan (2010). Dziś Jan Mela to nie tyko podróżnik, ale i działacz społeczny, który zaraża energią i pozytywnym podejściem do życia. Podczas długiej dyskusji okazało się, że łączy nas postrzeganie niepełnosprawności i przekonanie, że holistyczne podejście do Pacjenta to jedyny sposób na właściwe zrozumienie jego potrzeb. Mamy nadzieję, że przed nami owocna współpraca i wiele wspólnych projektów.

Spotkanie stołu gospodarczego

Na zaproszenie Konsulatu Niemiec w Opolu wzięliśmy udział w piętnastej edycji stołu gospodarczego (30.03.2023). W spotkaniu uczestniczyło ponad osiemdziesięciu przedstawicieli świata biznesu, nauki i samorządu, z którymi mieliśmy możliwość dyskutować o perspektywach i wyzwaniach na opolskim rynku pracy. Dziękujemy za zaproszenie.