Czym jest Centrum Rekonstrukcji Zdrowia?

23URZĄDZENIA MEDYCZNE
1000METRÓW POWIERZCHNI
12SPECJALISTÓW
7SAL DO TERAPII

Kilka słów o CENTRUM REKONSTRUKCJI ZDROWIA

Diagnostyka i rehabilitacja w Opolu

Centrum Rekonstrukcji Zdrowia powstało w 2022 roku w Opolu jako placówka diagnostyczno-rehabilitacyjna. To jeden z nowocześniejszych tego typu ośrodków w Europie Środkowo-Wschodniej.

Celem naszego Centrum jest przede wszystkim wszechstronne leczenie (diagnostyka i rehabilitacja) pacjentów, którzy doznali urazów o charakterze ortopedyczno-neurologicznym.

centrum rekonstrukcji zdrowia w Opolu
mierzenie wyników terapii

 

Pomiar efektów leczenia

Ośrodek wyposażony jest w sprzęt rehabilitacyjno-diagnostyczny, który umożliwia obiektywną ocenę stanu zdrowia pacjentów. Pozwala to na bieżąco mierzyć i monitorować postępy terapii. Działanie w miejscu wystąpienia deficytów, z precyzyjnie dobraną prędkością pracy mięśni, z właściwym obciążeniem i w odpowiedniej pozycji ułożenia ciała pozwala na podniesienie efektywności procesu leczenia. Rodzaj i częstotliwość zabiegów są odpowiednio dopasowane do aktualnych możliwości fizycznych i psychicznych pacjenta. W tym celu tworzymy indywidualny plan terapii.

Wszystko po to, by zapewnić powrót pacjenta do możliwie najszybszej sprawności oraz samodzielności i powrót na rynek pracy.

 

 

Zespół Centrum Rekonstrukcji Zdrowia

Fizjoterapia w naszej placówce prowadzona jest przez magistrów fizjoterapii. Jednocześnie proces rehabilitacji pacjentów wspierany jest przez lekarzy specjalistów z zakresu ortopedii, neurologii, neurochirurgii, neurologopedii, osteopatii, psychiatrii, psychologii oraz psychodietetyki. Jesteśmy zdania, że współpraca tych specjalistów zapewni możliwie szybko powrót do zdrowia.

fizjoterapeuta opole
medyczne urządzenia do rehabilitacji

 

Zaplecze badawcze

Centrum Rekonstrukcji Zdrowia w Opolu pełni również rolę ośrodka szkoleniowo-badawczego. Zaplecze diagnostyczne w postaci wysoko wyspecjalizowanych medycznych urządzeń diagnostyczno-rehabilitacyjnych pozwala również na szeroką współpracę z instytucjami naukowymi.

 

 

Miejsce przyjazne pacjentom

Budynek Centrum Rekonstrukcji Zdrowia jest całkowicie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Duży prywatny parking, winda dostępna z poziomu parkingu, szatnie, a obok nich toalety z zapleczem prysznicowym tworzą przestrzeń przyjazną każdemu pacjentowi. Gabinety do terapii manualnej, sale do rehabilitacji, a także gabinety lekarskie zapewniają komfort przestrzeni i dyskrecję. Cała infrastruktura spełnia standardy ośrodka przystosowanego również dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

miejsce przystosowane do osób z niepełnosprawnościami

Poznaj OPINIE PACJENTÓW o Centrum Rekonstrukcji Zdrowia

Beata Sikora

Rehabilitanci całym sercem oddają się pacjentowi, wiedzą jak pomóc, żeby były efekty. Szczególnie dziękuję Pani Emilce, za objęcie córki fachową opieką i wywołanie uśmiechu na jej buzi oraz P. Kamilowi, P. Ilonce i P. Paulince za zaangażowanie i pozytywne podejście do pacjenta.

Łukasz Laskowski
Pacjent
Witam. Jestem po wypadku samochodowym. Miałem złamana kość udową. Zacząłem terapię Tu w październiku 2022r. Wspaniały zespół fizjoterapeutów oraz super sprzęty. Już po tygodniu rehabilitacji widać byly zmiany przy chodzeniu. Panuje tam bardzo miła atmosfera. Jestem bardzo zadowolony z profesjonalnej obsługi. Szczerze Polecam Każdemu Rekonstrukcję Zrowia.
Pozdrawiam cały zespół. ?
Dorota Kołtun
Pacjentka
Rekonstrukcja Zdrowia to miejsce bardzo przyjazne pacjentowi. Inne niż wszystkie! Innowacyjny sprzęt do ćwiczeń i gabinety do zajęć dające możliwość rehabilitacji w różnych formach i zakresach. Współpraca z fizjoterapeutami to sama przyjemność ze względu na kompetencje pełen profesjonalizm empatię i zrozumienie oraz indywidualne podejście. Uściski dla Pani Pauliny i Pana Kamila. Mimo zmęczenia chwilowego bólu czy dyskomfortu możesz i chcesz więcej bo cały proces rehabilitacji jest tak dopasowany że przynosi efekty i satysfakcję. Nie bez znaczenia jest atmosfera panująca w Rekonstrukcji Zdrowia. Serdeczność otwartość i gotowość do pomocy w każdej sytuacji jest atutem Centrum. Tu nikt nie przejdzie obok obojętnie. Zawsze przychodzę z przyjemnością. Podziękowania dla wszystkich pracowników Rekonstrukcji Zdrowia którzy z wielkim zaangażowaniem i oddaniem biorą czynny udział w procesie rehabilitacji i powrocie do zdrowia 😀😘👍👏. Pozdrawiam serdecznie Dorota ?
Emilia Serejuk
Pacjentka

Profesjonalne miejsce, wysoki poziom doświadczenia każdego fizjoterapeuty, indywidualne podejście do pacjenta oraz super motywacja do ćwiczeń. Dziękujemy całemu zespołowi Rekonstrukcji Zdrowia, bardzo polecamy Rekonstrukcje Zdrowia w Opolu. Do zobaczenia w październiku. Pozdrawiamy serdecznie. Emilia i Karol

Kira Olszewska
Pacjentka

Serdecznie polecam Centrum Rekonstrukcji Zdrowia! Bardzo profesjonalne podejście. Miałam terapię u Pana Bartka i jestem bardzo zadowolona 🙂

Lucyna Sochocka
Pacjentka

Profesjonalna pomoc; od wejścia do ośrodka i potem na każdym etapie przyjęcia czułam, że jestem w centrum uwagi, że w tym miejscu pracują profesjonaliści. I co ważne, że są to mili i uprzejmi ludzie. Osoba, która ze mną pracowała (Pani Ilona) jest świetnym specjalistą, wie co robi; dostosowuje każde swoje działanie do indywidualnego stanu (zarówno fizycznego jak i psychicznego) pacjenta. Po miesiącu intensywnej pracy mój bark funkcjonuje prawie idealnie. Polecam to miejsce każdemu kto szuka pomocy w zakresie rekonstrukcji zdrowia…

Jakub Zaleski
Pacjent

Świetna kadra, z indywidualnym podejściem i zawsze masz poczucie pełnej opieki podczas każdego treningu na super nowoczesnych sprzętach!
Po 5 tygodniach odpowiednio dobranych ćwiczeń, nie ma śladu po skręconym kolanie!

Longin
Pacjent

Dał bym więcej gwiazdek, gdyby to było możliwe. W skrócie miałem poważny wypadek komunikacyjny z licznymi złamaniami (niestety motory nie maja tyle blachy do osłony ciała co samochody ) ocena lekarza nie zadowalająca. Przekraczając próg drzwi „Centrum Rekonstrukcji” mile przywitany zaczynając od Pań z recepcji po przez całe grono fizjoterapeutów i nie tylko. Po pierwsze duża wiedza teoretyczna w zakresie rehabilitacji, aż miło było słuchać, a następnie treningi pokazały wysokie umiejętności praktyczne. Z nimi nie można było się nudzić, każdy kolejny trening zaskakiwał, poprawa była widoczna gołym okiem. Sprzęt jaki posiadają nie do porównania z żadna inna placówka. No i co najważniejsze oceną lekarza już się nie przejmowałem, gdyż tutaj osiągnąłem więcej niż mi wmawiano. Pozdrawiam wszystkich fizjoterapeutów Panie Paulinę, Ilonę, Justynę, Tetiane, a także Panów Kamila oraz Bartosza 👍🙂Kto raz tu spróbuje, wróci po więcej to pozytywnie uzależniające.

Aktualności Centrum Rekonstrukcji Zdrowia

Spotkanie z Janem Melą

Mieliśmy wielką przyjemność gościć (8.09.2023) w Centrum Rekonstrukcji Zdrowia Janka Melę. Jego historia przed laty nie tylko poruszyła miliony serc, ale pozwoliła na zmianę postrzegania ograniczeń w życiu osób z niepełnosprawnościami. Jest najmłodszym w historii zdobywcą biegunów (2004 rok). Jest także uczestnikiem wyprawy na Kilimandżaro (2008), Elbrus (2009) i El Capitan (2010). Dziś Jan Mela to nie tyko podróżnik, ale i działacz społeczny, który zaraża energią i pozytywnym podejściem do życia. Podczas długiej dyskusji okazało się, że łączy nas naprawdę wiele. Na przykład postrzeganie niepełnosprawności i przekonanie, że holistyczne podejście do Pacjenta to jedyny sposób na właściwe zrozumienie jego potrzeb. Równocześnie mamy nadzieję, że przed nami owocna współpraca i wiele wspólnych projektów.

Spotkanie stołu gospodarczego

Na zaproszenie Konsulatu Niemiec w Opolu wzięliśmy udział w piętnastej edycji stołu gospodarczego (30.03.2023). W spotkaniu uczestniczyło ponad osiemdziesięciu przedstawicieli świata biznesu, nauki i samorządu, z którymi mieliśmy możliwość dyskutować o perspektywach i wyzwaniach na opolskim rynku pracy. Dziękujemy za zaproszenie.

Sprawdź, co nas WYRÓŻNIA i dlaczego WARTO wybrać Centrum Rekonstrukcji Zdrowia