Badanie funkcjonalne z analizą EMG
Nasze urządzenie medyczne wykorzystywane jest do aktywnego treningu Pacjentów z problemami neurologicznymi i ortopedycznymi, których ruch może być inicjowany, wspomagany lub całkowicie wykonywany (ruch bierny) przez samo urządzenie.
Asysta robota medycznego pozwala na rozpoczęcie aktywnego treningu Pacjenta, nawet jeśli aktywacja mięśni (ich napięcie) jest jedynie wykrywana przez czujniki urządzenia, a niewyczuwalna manualnie przez fizjoterapeutę.
Ruch Pacjenta kontrolowany przez elektromiograf, który w sposób ciągły monitoruje napięcie mięśni. Dzięki temu uzyskujemy lepsze torowanie nerwowo-mięśniowe czyli odtworzenie prawidłowych wzorców ruchowych oraz poprawiamy propriocepcję – odbieranie przez zmysł Pacjenta (czucie głębokie) informacji o położeniu, ruchu i działaniu poszczególnych części ciała w otaczającej Pacjenta przestrzeni. Takie nauczacie motoryczne powoduje, że mięśnie szybciej odzyskują siłę, a stawy zakres ruchu.

Szeroki zakres ćwiczeń stosowanych w terapii
Urządzenie umożliwia ustawienie zmiennego oporu, dzięki temu można stosować różnorodne obciążenie treningowe w szerokim zakresie ćwiczeń:
- Izokinetyczne
- Propriocepcji
- Izotoniczne
- Izometryczne
- Z oporem elastycznym
Zastosowanie w rehabilitacji wielu schorzeń
- Urazy ortopedyczne
- Rekonwalescencja pooperacyjna
- Udary mózgu
- Niecałkowite urazy rdzenia kręgowego, rozszczep kręgosłupa
- Stwardnienie rozsiane, ALS
- Dystrofia mięśniowa Duchenne’a
- Zaburzenia unerwienia obwodowego
- Dysfunkcje dna miednicy (nietrzymanie moczu)
Trening z reaktywnym EMG

Możliwości urządzenia medycznego
- Wykorzystuje reaktywną elektromiografię do treningu kory czuciowo-ruchowej.
- Urządzenie tzw. elektromiograf monitoruje czynności elektryczne mięśni np. ręki lub nogi.
- Dzięki EMG urządzenie jest szczególnie skuteczne w pracy z Pacjentami ze znacznymi deficytami, pozwalając na większe zaangażowanie w początkowej fazie terapii i szybsze jej rozpoczęcie co jest kluczowe w rekonwalescencji.
- Dodatkowo urządzenie może pomóc wzmocnić mięśnie u Pacjentów cierpiących na nietrzymanie moczu poprzez zastosowanie specjalnych elektrod do mięśni dna miednicy.
Więcej powtórzeń, szybsza rehabilitacja
Dzięki naszemu urządzeniu, Pacjenci w przeznaczonym na rehabilitację czasie szybciej uczą się ruchu i mogą wykonać więcej powtórzeń niż w trakcie tradycyjnej fizjoterapii. Im więcej powtórzeń chory neurologicznie Pacjent wykona w trakcie terapii, tym więcej nastąpi pożądanych zmian zmierzających do usprawnienia kończyn dolnych i górnych.
Biofeedback
Co to znaczy ?
Pacjenci po terapii z użyciem Biofeedbacku, skracają czas powrotu do zdrowia o 20%.
Ćwiczenia bierne
Co to znaczy ?
Dzięki temu łagodzimy sztywność stawów, zwiększamy ich zakres ruchomości, szczególnie w początkowym czasie po zabiegach i urazach.
Rehabilitacja z wykorzystaniem gier
Urządzenie pomaga Pacjentom w atrakcyjny i nowoczesny sposób na wykonywanie powtarzalności ćwiczeń, poprawiając jednocześnie zakres ruchomości, siłę mięśniową i koordynację ruchu. Dzięki wbudowanym grom rehabilitacyjnym, zwiększa się zaangażowanie Pacjenta, a sesja przestaje być monotonna, co szczególnie zauważalne jest przy pracy z młodszymi Pacjentami.
Monitorowanie i raportowanie postępów
Urządzenie posiada 6-kanałowy elektromiograf z zintegrowany czujnikiem momentu obrotowego i pomiarami pozycji. Dzięki temu monitoruje potrzebne parametry podczas sesji do oceny terapii:
- Unerwienia i rekrutacji jednostek motorycznych (elektromiografia powierzchniowa i ocena EMG dna miednicy)
- Siły - maksymalny moment obrotowy
- Zakresu ruchu
- Spastyczności i sztywności podczas ruchu biernego
- Koordynacji (podczas ćwiczeń propriocepcji oraz gier)
Nasze urządzenie umożliwia raportowanie sesji treningowych dzięki temu fizjoterapeuta ma wgląd w historię podjętych działań oraz obiektywnie dokumentuje postępy w terapii Pacjenta.
