Poznaj fizjoterapeutów Centrum Rekonstrukcji Zdrowia

IMG-9410

Profesjonalizm na światowym poziomie

W Centrum Rekonstrukcji Zdrowia stosujemy nowoczesne rozwiązania robotyczne zarówno na etapie diagnostyki jak i pracy terapeutycznej z Pacjentem. Jednak to zawsze fizjoterapeuta jest mózgiem procesu, a urządzenia doskonałym narzędziem, które w rękach mądrego i świadomego terapeuty wspomagają proces leczniczy Pacjenta.

Fizjoterapia prowadzona przez nasz profesjonalny zespół terapeutów, oferuje najwyższy standard technik i metod opartych na obiektywnej weryfikacji.
Paulina Dominiak
fizjoterapeutka

Magister fizjoterapii, absolwentka Politechniki Opolskiej. By poszerzyć zdobywaną wiedzę jeszcze podczas studiów ukończyła kurs terapii punktów spustowych i kurs terapii tkanek głębokich. Podkreśla, że wybrała zawód fizjoterapeuty ponieważ lubi pracę z ludźmi, a funkcjonowaniem ludzkiego ciała interesowała się już w szkole podstawowej czytając zawzięcie serię „Sekrety ludzkiego ciała”. Jak sama mówi „Praca z Pacjentem, daje mi wiele satysfakcji, szczególnie w dniu, w którym słyszę: „Pani Paulo! Jest lepiej”. Na problemy Pacjentów patrzy całościowo likwidując przede wszystkim przyczynę dysfunkcji czy bólu, a nie tylko ich objawy. Doświadczenie zawodowe zbierała m.in. w trwającym rok unijnym projekcie „Sprawny senior bez bólu” realizowanym na oddziale fizjoterapii dziennej i oddziale ambulatoryjnym w opolskich placówkach medycznych. W wolnym czasie relaksuje się przy dobrej książce lub filmie. Pasją Pani Pauliny jest też muzyka od popu, przez rap do rocka i muzyki klasycznej oraz występy przed kamerą np. w teledyskach. Jej możliwości wokalne można było podziwiać w „Szansie na sukces”, a w weekendy wciela się w rolę radiowego speakera, dzięki czemu można jej posłuchać na antenie lokalnej stacji radiowej.

fizjoterapeuta
Tetiana Lysenko
fizjoterapeutka
Magister fizjoterapii, absolwentka Uniwersytetu Opolskiego oraz Międzynarodowego Uniwersytetu Rozwoju Człowieka w Kijowie.
Stale się rozwija i podnosi swoje kwalifikacje, biorąc udział w kursach i szkoleniach specjalistycznych.
Do każdego pacjenta i jego problemów stara się podejść indywidualnie, bowiem wie, że każdy przypadek jest inny.
Najczęściej pomaga pacjentom cierpiącym na schorzenia ortopedyczne, neurologiczne oraz onkologiczne. Jedną z jej specjalizacji jest również fizjoterapia uroginekologiczna (diagnostyka, USG i EMG).
Oprócz pacjentów dorosłych zajmuje się także fizjoterapią dzieci z różnymi schorzeniami, w różnym wieku.
Prowadzi także KONSULTACJE dla osób mających zaplanowane zabiegi chirurgiczne, podczas których pacjent:
– dostaje konkretne informacje pod kątem aktywności fizycznej, co pozwoli przygotować się do zabiegu,
– otrzymuje schemat postępowania po zabiegu, dzięki czemu ma szansę szybciej wrócić do zdrowia.
 

 

Kamil Kauczok
fizjoterapeuta

Magister fizjoterapii, absolwent Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Specjalizuje się w fizjoterapii ortopedycznej. To dziedzina, w której stara się stale szkolić i sprawiać, aby powrót do zdrowia jego Pacjentów był efektywny i jak najszybszy. Dzięki poszerzaniu swojej wiedzy w pracy wykorzystuje masaż tkanek głębokich, kinesiotaping oraz terapię ruchem. Wciąż się rozwija, a swoje działania stara się opierać na najnowszych doniesieniach ze świata nauki. Nic więc dziwnego, że wśród robotów fizjoterapeutycznych i urządzeń diagnostycznych naszego Centrum czuje się doskonale! Jak sam podkreśla „Fizjoterapia daje mi możliwość połączyć dwa światy, które od zawsze mnie fascynowały, czyli sport oraz fizjologię ludzkiego ciała.” Przez długie lata trenował piłkę ręczną, dlatego praca ze sportowcami nie jest mu obca. Do dnia dzisiejszego sport w jego życiu odgrywa ważną rolę. Jego największą pasją jest przemierzanie górskich szlaków. Dzięki wyprawom w góry może ciągle stawiać sobie wyzwania i podnosić poprzeczkę w dążeniu do nowo wyznaczonych celów. W wolnych chwilach nie pogardzi dobrą książką lub przejażdżką rowerem po najbliższej okolicy.

ramona brzozowska fizjoterapeutka
Ramona Brzozowska
fizjoterapeutka

Magister Fizjoterapii, absolwentka Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu. Specjalizuje się w fizjoterapii neurologicznej, gdzie cały czas podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach.

Do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie, starając się poprzez wnikliwe badanie znaleźć przyczynę problemu i rozwiązać go terapeutycznie. W terapii stara się edukować pacjenta, wierząc, że bezpieczniej przejdzie przez proces usprawniania.

Stawia na współpracę i zaangażowanie, które są kluczowe do osiągnięcia wyników.

Wolne chwile spędza na zwiedzaniu polskich miast wraz z rodziną. Lubi także gotować i słuchać dobrej muzyki.

Justyna Papież
fizjoterapeutka

Magister fizjoterapii, absolwentka Politechniki Opolskiej. Ma bardzo szeroką wiedzę, którą zdobywała na licznych kursach i szkoleniach takich jak Kompleksowa Terapia Przeciwobrzękowa, PNF, Diagnostyka i terapia kończyny górnej, kończyny dolnej i kręgosłupa, a także OMT Kaltenborn-Evjenth Konzept UEX badanie i leczenie stawów kończyny dolnej. Doświadczenie w pracy z Pacjentem zdobywała w jednym z opolskich ośrodków medycznych. Podkreśla, że jest zwolenniczką holistycznego podejścia do Pacjenta, by proces zdrowienia mógł przebiegać prawidłowo. Największą satysfakcję w pracy daje Pani Justynie widok Pacjenta zaangażowanego i zmotywowanego do działania, poprzez efekty dotychczasowej pracy.
W wolnym czasie czyta, gotuje, ćwiczy i aktywnie spędza czas z rodziną, zachwycając się pięknem przyrody.

Rekonstrukcja Zdrowia zapewnia holistyczne podejście do diagnostyki i rehabilitacji wynikające z połączenia najlepszych elementów tradycyjnych rozwiązań fizjoterapeutyczno-diagnostycznych z nowoczesną technologią maszynową