Czym jest Centrum Rekonstrukcji Zdrowia?

23ROBOTY MEDYCZNE
1000METRÓW POWIERZCHNI
12SPECJALISTÓW
7SAL DO TERAPII

Kilka słów o CENTRUM REKONSTRUKCJI ZDROWIA

Diagnostyka i rehabilitacja w Opolu

Centrum Rekonstrukcji Zdrowia powstało w 2022 roku w Opolu jako placówka diagnostyczno-rehabilitacyjna. To jeden z nowocześniejszych tego typu ośrodków w Europie Środkowo-Wschodniej.

Celem naszego Centrum jest przede wszystkim wszechstronne leczenie (diagnostyka i rehabilitacja) pacjentów, którzy doznali urazów o charakterze ortopedyczno-neurologicznym.

centrum rekonstrukcji zdrowia w Opolu
mierzenie wyników terapii w Centrum Rekonstrukcji Zdrowia

Pomiar efektów leczenia

Ośrodek wyposażony jest w sprzęt rehabilitacyjno-diagnostyczny, który umożliwia obiektywną ocenę stanu zdrowia pacjentów. Pozwala to na bieżąco mierzyć i monitorować postępy terapii. Działanie w miejscu wystąpienia deficytów, z precyzyjnie dobraną prędkością pracy mięśni, z właściwym obciążeniem i w odpowiedniej pozycji ułożenia ciała pozwala na podniesienie efektywności procesu leczenia. Rodzaj i częstotliwość zabiegów są odpowiednio dopasowane do aktualnych możliwości fizycznych i psychicznych pacjenta. W tym celu tworzymy indywidualny plan terapii.

Wszystko po to, by zapewnić powrót pacjenta do możliwie najszybszej sprawności oraz samodzielności i powrót na rynek pracy.

Zespół Centrum Rekonstrukcji Zdrowia

Fizjoterapia w naszej placówce prowadzona jest przez magistrów fizjoterapii. Jednocześnie proces rehabilitacji pacjentów wspierany jest przez lekarzy specjalistów z zakresu ortopedii, neurologii, neurochirurgii, neurologopedii, osteopatii, psychiatrii, psychologii oraz psychodietetyki. Jesteśmy zdania, że współpraca tych specjalistów zapewni możliwie szybko powrót do zdrowia.

fizjoterapeuta opole w Centrum Rekonstrukcji Zdrowia
medyczne urządzenia do rehabilitacji w Centrum Rekonstrukcji Zdrowia

Zaplecze badawcze

Centrum Rekonstrukcji Zdrowia w Opolu pełni również rolę ośrodka szkoleniowo-badawczego. Zaplecze diagnostyczne w postaci wysoko wyspecjalizowanych medycznych urządzeń diagnostyczno-rehabilitacyjnych pozwala również na szeroką współpracę z instytucjami naukowymi.

Miejsce przyjazne pacjentom

Budynek Centrum Rekonstrukcji Zdrowia jest całkowicie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Duży prywatny parking, winda dostępna z poziomu parkingu, szatnie, a obok nich toalety z zapleczem prysznicowym tworzą przestrzeń przyjazną każdemu pacjentowi. Gabinety do terapii manualnej, sale do rehabilitacji, a także gabinety lekarskie zapewniają komfort przestrzeni i dyskrecję. Cała infrastruktura spełnia standardy ośrodka przystosowanego również dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

miejsce przystosowane do osób z niepełnosprawnościami

Poznaj OPINIE PACJENTÓW o Centrum Rekonstrukcji Zdrowia

Beata Sikora

Rehabilitanci całym sercem oddają się pacjentowi, wiedzą jak pomóc, żeby były efekty. Szczególnie dziękuję Pani Emilce, za objęcie córki fachową opieką i wywołanie uśmiechu na jej buzi oraz P. Kamilowi, P. Ilonce i P. Paulince za zaangażowanie i pozytywne podejście do pacjenta.

Łukasz Laskowski
Pacjent
Witam. Jestem po wypadku samochodowym. Miałem złamana kość udową. Zacząłem terapię Tu w październiku 2022r. Wspaniały zespół fizjoterapeutów oraz super sprzęty. Już po tygodniu rehabilitacji widać byly zmiany przy chodzeniu. Panuje tam bardzo miła atmosfera. Jestem bardzo zadowolony z profesjonalnej obsługi. Szczerze Polecam Każdemu Rekonstrukcję Zrowia.
Pozdrawiam cały zespół. ?
Dorota Kołtun
Pacjentka
Rekonstrukcja Zdrowia to miejsce bardzo przyjazne pacjentowi. Inne niż wszystkie! Innowacyjny sprzęt do ćwiczeń i gabinety do zajęć dające możliwość rehabilitacji w różnych formach i zakresach. Współpraca z fizjoterapeutami to sama przyjemność ze względu na kompetencje pełen profesjonalizm empatię i zrozumienie oraz indywidualne podejście. Uściski dla Pani Pauliny i Pana Kamila. Mimo zmęczenia chwilowego bólu czy dyskomfortu możesz i chcesz więcej bo cały proces rehabilitacji jest tak dopasowany że przynosi efekty i satysfakcję. Nie bez znaczenia jest atmosfera panująca w Rekonstrukcji Zdrowia. Serdeczność otwartość i gotowość do pomocy w każdej sytuacji jest atutem Centrum. Tu nikt nie przejdzie obok obojętnie. Zawsze przychodzę z przyjemnością. Podziękowania dla wszystkich pracowników Rekonstrukcji Zdrowia którzy z wielkim zaangażowaniem i oddaniem biorą czynny udział w procesie rehabilitacji i powrocie do zdrowia 😀😘👍👏. Pozdrawiam serdecznie Dorota ?
Emilia Serejuk
Pacjentka

Profesjonalne miejsce, wysoki poziom doświadczenia każdego fizjoterapeuty, indywidualne podejście do pacjenta oraz super motywacja do ćwiczeń. Dziękujemy całemu zespołowi Rekonstrukcji Zdrowia, bardzo polecamy Rekonstrukcje Zdrowia w Opolu. Do zobaczenia w październiku. Pozdrawiamy serdecznie. Emilia i Karol

Kira Olszewska
Pacjentka

Serdecznie polecam Centrum Rekonstrukcji Zdrowia! Bardzo profesjonalne podejście. Miałam terapię u Pana Bartka i jestem bardzo zadowolona 🙂

Lucyna Sochocka
Pacjentka

Profesjonalna pomoc; od wejścia do ośrodka i potem na każdym etapie przyjęcia czułam, że jestem w centrum uwagi, że w tym miejscu pracują profesjonaliści. I co ważne, że są to mili i uprzejmi ludzie. Osoba, która ze mną pracowała (Pani Ilona) jest świetnym specjalistą, wie co robi; dostosowuje każde swoje działanie do indywidualnego stanu (zarówno fizycznego jak i psychicznego) pacjenta. Po miesiącu intensywnej pracy mój bark funkcjonuje prawie idealnie. Polecam to miejsce każdemu kto szuka pomocy w zakresie rekonstrukcji zdrowia…

Jakub Zaleski
Pacjent

Świetna kadra, z indywidualnym podejściem i zawsze masz poczucie pełnej opieki podczas każdego treningu na super nowoczesnych sprzętach!
Po 5 tygodniach odpowiednio dobranych ćwiczeń, nie ma śladu po skręconym kolanie!

Longin
Pacjent

Dał bym więcej gwiazdek, gdyby to było możliwe. W skrócie miałem poważny wypadek komunikacyjny z licznymi złamaniami (niestety motory nie maja tyle blachy do osłony ciała co samochody ) ocena lekarza nie zadowalająca. Przekraczając próg drzwi „Centrum Rekonstrukcji” mile przywitany zaczynając od Pań z recepcji po przez całe grono fizjoterapeutów i nie tylko. Po pierwsze duża wiedza teoretyczna w zakresie rehabilitacji, aż miło było słuchać, a następnie treningi pokazały wysokie umiejętności praktyczne. Z nimi nie można było się nudzić, każdy kolejny trening zaskakiwał, poprawa była widoczna gołym okiem. Sprzęt jaki posiadają nie do porównania z żadna inna placówka. No i co najważniejsze oceną lekarza już się nie przejmowałem, gdyż tutaj osiągnąłem więcej niż mi wmawiano. Pozdrawiam wszystkich fizjoterapeutów Panie Paulinę, Ilonę, Justynę, Tetiane, a także Panów Kamila oraz Bartosza 👍🙂Kto raz tu spróbuje, wróci po więcej to pozytywnie uzależniające.

Aktualności Centrum Rekonstrukcji Zdrowia

Spotkanie z Janem Melą

Mieliśmy wielką przyjemność gościć (8.09.2023) w Centrum Rekonstrukcji Zdrowia Janka Melę. Jego historia przed laty nie tylko poruszyła miliony serc, ale pozwoliła na zmianę postrzegania ograniczeń w życiu osób z niepełnosprawnościami. Jest najmłodszym w historii zdobywcą biegunów (2004 rok). Jest także uczestnikiem wyprawy na Kilimandżaro (2008), Elbrus (2009) i El Capitan (2010). Dziś Jan Mela to nie tyko podróżnik, ale i działacz społeczny, który zaraża energią i pozytywnym podejściem do życia. Podczas długiej dyskusji okazało się, że łączy nas naprawdę wiele. Na przykład postrzeganie niepełnosprawności i przekonanie, że holistyczne podejście do Pacjenta to jedyny sposób na właściwe zrozumienie jego potrzeb. Równocześnie mamy nadzieję, że przed nami owocna współpraca i wiele wspólnych projektów.

Spotkanie stołu gospodarczego

Na zaproszenie Konsulatu Niemiec w Opolu wzięliśmy udział w piętnastej edycji stołu gospodarczego (30.03.2023). W spotkaniu uczestniczyło ponad osiemdziesięciu przedstawicieli świata biznesu, nauki i samorządu, z którymi mieliśmy możliwość dyskutować o perspektywach i wyzwaniach na opolskim rynku pracy. Dziękujemy za zaproszenie.

Sprawdź, co nas WYRÓŻNIA i dlaczego WARTO wybrać Centrum Rekonstrukcji Zdrowia