BTE PRIMUS RS

BTE PRIMUS RS to rozwiązanie diagnostyczno-rehabilitacyjne do oceny i treningu funkcjonalnego. Ocena funkcjonalna dotyczy pomiaru funkcji człowieka takich jak  i związanej ze zdrowiem jakości życia oraz diagnozy i pomiaru niepełnosprawności.

Możliwości systemu 

 • praca w trybie biernym, izotonicznym, izometrycznym oraz izokinetycznym
 • praca w otwartych i zamkniętych łańcuchach mięśniowych
 • ćwiczenia w pozycjach izolowanych lub w warunkach funkcjonalnych
 • biofeedback – bieżąca informacja o wykonywanym ruchu, motywacja do osiągnięcia wyznaczonego celu
 • precyzyjna ocena pacjenta w symulowanych warunkach czynności zawodowych, funkcjonalnych (np. prace domowe)
 • obiektywna ocena i trening

Priums RZ to sprawdzone urządzenie wykorzystywane przez tysiące ośrodków na całym świecie. Jego unikalna konstrukcja w połączeniu z oprogramowaniem i protokołami leczenia popartymi badaniami pomaga osiągnąć doskonałe wyniki kliniczne.

Ocena funkcjonalna osób poszkodowanych w  wypadkach

System Primus RS pozwala na precyzyjną ocena w symulowanych warunkach czynności zawodowych i dnia codziennego np. prace domowe, podnoszenie ładunku, prace manualne z wykorzystaniem narzędzi i wiele innych .

Personalizowane leczenie z protokołami popartymi badaniami.

Dzięki Primus RS spełniamy wymagania dotyczące przejrzystości badań. Dzisiejsi klienci coraz częściej oczekują diagnozy opartej na danych.  Obiektywny pomiar jest wbudowany w każdy krok od oceny do leczenia. Ułatwimy dostarczenie potrzebnej dokumentacji na potrzeby: weryfikacji aktualnego stanu zdrowia, dokumentacji dowodowej, postępów z leczenia  i innych

Przykład zastosowania

Labolatorium Centrum Rekonstrukcji Zdrowia pozwala m.in. na określenie ścisku poszczególnych palców i dłoni, wykonując taką diagnostykę poszkodowanego z urazem dłoni możemy określić w jakim stopniu jest wstanie wykonywać czynności takie jak złapanie, podniesienie czy przekręcenie przedmiotu np. szklanki, śrubokrętu, widelca, prysznica itp.

Nieograniczone możliwości diagnostyki funkcjonalnej

Uniwersalność system Primus RS to ogromna różnorodność akcesoriów, pozwalających na ocenę pełnego zakresu ruchów człowieka, dzięki temu nowoczesnemu urządzeniu Centrum Rekonstrukcji Zdrowia jest wstanie odwzorować każdą czynność wykonywaną w domu i w pracy oraz innych działaniach dnia codziennego.

Sport i dolne kończyny

Czynności dnia codziennego

Dłoń i kończyny górne

Czynności na stanowisku pracy

Protokoły oceny

 • Moment obrotowy a prędkość
 • Maksymalne unoszenie dynamiczne
 • Powtarzalne unoszenie
 • Szybka zmiana chwytu
 • Spójność wysiłku
 • Współczynniki izokinetyczne
 • Ocena wydolności funkcjonalnej

Monitoring, wizualizacja danych i raportowanie

PrimusRS daje możliwość przechwytywania danych w czasie rzeczywistym , w celu lepszego raportowania i zaangażowania pacjentów. Ten kompleksowy system prowadzi  od oceny pomiarów wyjściowych przez cały program rehabilitacji i treningu pacjentów.

Złoty standard

Naukowcy z Orthopaedic Research Institute (ORI) z siedzibą w Bournemouth University wybrali PrimusRS jako „złoty standard” w ocenie mięśni, aby opracować nowy protokół dla kończyn dolnych.
64
PrimusRS to narzędzie, którego użyliśmy do przetestowania ponad 400 zdrowych osób i pacjentów w ciągu ostatnich czterech lat. To, co najbardziej uderza w nasz zespół badawczy, to zdolność tego systemu do przeprowadzania różnych testów. Użyliśmy PrimusRS do testowania poza kończynami dolnymi oraz do pomiaru ruchów funkcjonalnych, takich jak: maksymalna siła chwytu dłoni przy poruszaniu deskami transferowymi; siły mięśni brzucha po ćwiczeniach oddechowych oraz siły rąk chirurgów ortopedów podczas wykonywania operacji biodra. Wszystkie te oceny wiążą się z wyjątkowymi wyzwaniami, ale dzięki wielu akcesoriom i ustawieniom ruchu PrimusRS były możliwe.

Więcej

Shayan BahadoriKierownik projektu ORI Uniwersytet w Bournemouth