Poznaj fizjoterapeutów Centrum Rekonstrukcji Zdrowia

IMG-9410

Profesjonalizm na światowym poziomie

W Centrum Rekonstrukcji Zdrowia stosujemy nowoczesne rozwiązania robotyczne zarówno na etapie diagnostyki jak i pracy terapeutycznej z Pacjentem. Jednak to zawsze fizjoterapeuta jest mózgiem procesu, a urządzenia doskonałym narzędziem, które w rękach mądrego i świadomego terapeuty wspomagają proces leczniczy Pacjenta.

Centrum Rekonstrukcji Zdrowia
Fizjoterapia prowadzona przez nasz profesjonalny zespół terapeutów, oferuje najwyższy standard technik i metod opartych na obiektywnej weryfikacji.
Paulina Dominiak
fizjoterapeutka

Magister fizjoterapii, absolwentka Politechniki Opolskiej. By poszerzyć zdobywaną wiedzę jeszcze podczas studiów ukończyła kurs terapii punktów spustowych i kurs terapii tkanek głębokich. Podkreśla, że wybrała zawód fizjoterapeuty ponieważ lubi pracę z ludźmi, a funkcjonowaniem ludzkiego ciała interesowała się już w szkole podstawowej czytając zawzięcie serię „Sekrety ludzkiego ciała”. Jak sama mówi „Praca z Pacjentem, daje mi wiele satysfakcji, szczególnie w dniu, w którym słyszę: „Pani Paulo! Jest lepiej”. Na problemy Pacjentów patrzy całościowo likwidując przede wszystkim przyczynę dysfunkcji czy bólu, a nie tylko ich objawy. Doświadczenie zawodowe zbierała m.in. w trwającym rok unijnym projekcie „Sprawny senior bez bólu” realizowanym na oddziale fizjoterapii dziennej i oddziale ambulatoryjnym w opolskich placówkach medycznych. W wolnym czasie relaksuje się przy dobrej książce lub filmie. Pasją Pani Pauliny jest też muzyka od popu, przez rap do rocka i muzyki klasycznej oraz występy przed kamerą np. w teledyskach. Jej możliwości wokalne można było podziwiać w „Szansie na sukces”, a w weekendy wciela się w rolę radiowego speakera, dzięki czemu można jej posłuchać na antenie lokalnej stacji radiowej.

Ilona Glinka
fizjoterapeutka

Magister fizjoterapii, absolwentka Politechniki Opolskiej. Już w trakcie studiów oraz bezpośrednio po nich pracowała w klubie sportowym, gdzie zdobyła duże doświadczenie w treningu sportowców oraz w szybkim przywracaniu sprawności fizycznej po kontuzjach. Na co dzień pomaga w leczeniu dolegliwości związanych z chronicznym bólem, przewlekłym
stresem, stanami pourazowymi oraz operacyjnymi. Pomaga również osobom potrzebującym spokoju, wyciszenia i relaksu. Terapia przeciwbólowa i usprawnianie Pacjenta jest dla Pani Ilony priorytetem. Podkreśla, że do każdego przypadku podchodzi indywidualnie i całościowo dobierając odpowiednie techniki pracy oraz terapię. Wykorzystuje do tego specjalistyczne metody: terapię manualną, masaż tkanek głębokich, terapię powięziową, trening funkcjonalny, mikorokinezyterapię oraz kinesiology taping.
Aby móc lepiej pomagać osobom w swojej praktyce ciągle podnosi swoje kwalifikacje uczęszczając na kursy i szkolenia.
Uwielbia spędzać czas aktywnie szczególnie na świeżym powietrzu podczas spacerów, biegania oraz ćwiczeń. Zajęcia fitness, taniec oraz pływanie to czynności, które dają jej siłę i równowagę w życiu. Wyznaje zasadę 'Mens sana in corpore sano’ co po polsku znaczy „W zdrowym ciele zdrowy duch”.

Kamil Kauczok
fizjoterapeuta

Magister fizjoterapii, absolwent Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Specjalizuje się w fizjoterapii ortopedycznej. To dziedzina, w której stara się stale szkolić i sprawiać, aby powrót do zdrowia jego Pacjentów był efektywny i jak najszybszy. Dzięki poszerzaniu swojej wiedzy w pracy wykorzystuje masaż tkanek głębokich, kinesiotaping oraz terapię ruchem. Wciąż się rozwija, a swoje działania stara się opierać na najnowszych doniesieniach ze świata nauki. Nic więc dziwnego, że wśród robotów fizjoterapeutycznych i urządzeń diagnostycznych naszego Centrum czuje się doskonale! Jak sam podkreśla „Fizjoterapia daje mi możliwość połączyć dwa światy, które od zawsze mnie fascynowały, czyli sport oraz fizjologię ludzkiego ciała.” Przez długie lata trenował piłkę ręczną, dlatego praca ze sportowcami nie jest mu obca. Do dnia dzisiejszego sport w jego życiu odgrywa ważną rolę. Jego największą pasją jest przemierzanie górskich szlaków. Dzięki wyprawom w góry może ciągle stawiać sobie wyzwania i podnosić poprzeczkę w dążeniu do nowo wyznaczonych celów. W wolnych chwilach nie pogardzi dobrą książką lub przejażdżką rowerem po najbliższej okolicy.

Bartosz Malicki
fizjoterapeuta

Magister fizjoterapii, absolwent Uniwersytetu Opolskiego, trener przygotowania motorycznego. Specjalizuje się w fizjoterapii ortopedycznej i sportowej. Ukończył liczne kursy i szkolenia, takie jak: Współczesna kinezyterapia, Terapia manualna, Kinezyterapia w praktyce, Kurs masażu tkanek głębokich, MTG Orto, Metodyka treningu lower i upper body, Szkoła trenera przygotowania fizycznego czy Australian Strengh and Conditioning Association level 1. Aktywność fizyczna to nieodłączny element jego życia, a fizjoterapia daje mu możliwość połączenia fascynacji sportem i nauką o człowieku. Jak sam podkreśla „Fizjoterapia to moja pasja. Każdy, nawet niewielki sukces Pacjenta, cieszy mnie na tyle, że wiem, że nie mógłbym robić w życiu niczego innego”. Prywatnie każdą wolną chwilę spędza na treningu brazylijskiego jujitsu i mieszanych sztuk walki.

Justyna Papież
fizjoterapeutka

Magister fizjoterapii, absolwentka Politechniki Opolskiej. Ma bardzo szeroką wiedzę, którą zdobywała na licznych kursach i szkoleniach takich jak Kompleksowa Terapia Przeciwobrzękowa, PNF, Diagnostyka i terapia kończyny górnej, kończyny dolnej i kręgosłupa, a także OMT Kaltenborn-Evjenth Konzept UEX badanie i leczenie stawów kończyny dolnej. Doświadczenie w pracy z Pacjentem zdobywała w jednym z opolskich ośrodków medycznych. Podkreśla, że jest zwolenniczką holistycznego podejścia do Pacjenta, by proces zdrowienia mógł przebiegać prawidłowo. Największą satysfakcję w pracy daje Pani Justynie widok Pacjenta zaangażowanego i zmotywowanego do działania, poprzez efekty dotychczasowej pracy.
W wolnym czasie czyta, gotuje, ćwiczy i aktywnie spędza czas z rodziną, zachwycając się pięknem przyrody.

Rekonstrukcja Zdrowia zapewnia holistyczne podejście do diagnostyki i rehabilitacji wynikające z połączenia najlepszych elementów tradycyjnych rozwiązań fizjoterapeutyczno-diagnostycznych z nowoczesną technologią maszynową