Poznaj fizjoterapeutów Centrum Rekonstrukcji Zdrowia

IMG_1905

Profesjonalizm na światowym poziomie

W Centrum Rekonstrukcji Zdrowia stosujemy nowoczesne rozwiązania robotyczne zarówno na etapie diagnostyki jak i pracy terapeutycznej z Pacjentem. Jednak to zawsze fizjoterapeuta jest mózgiem procesu, a urządzenia doskonałym narzędziem, które w rękach mądrego i świadomego terapeuty wspomagają proces leczniczy Pacjenta.

Fizjoterapia prowadzona przez nasz profesjonalny zespół terapeutów, oferuje najwyższy standard technik i metod opartych na obiektywnej weryfikacji.

Emilia Czepul – Dyrektor Pionu Medycznego Centrum Rekonstrukcji Zdrowia

Fizjoterapeutka z ponad 11 – letnim doświadczeniem, od 2012 roku prowadzi prywatną praktykę fizjoterapeutyczną. Ukończyła liczne certyfikowane szkolenia z rehabilitacji neurologicznej i ortopedycznej obejmujące metody pracy z pacjentami takie jak PNF, Bobath, manipulacje nerwowo – mięśniowe czy terapia orofacjalna. Dzięki rozległej wiedzy i bogatemu doświadczeniu pracuje z Pacjentami, którzy doznali uszkodzenia OUN (ośrodkowy układ nerwowy) Pacjentami urazowymi, z dysbalansem mięśniowo – powięziowym skutkującym zaburzeniami wzorców posturalnych i w konsekwencji bólem. Swoją pracę z Pacjentem wzbogaca o użycie nowoczesnych urządzeń do neuroreedukacji chodu jak Egzoszkielet, Lokomat, G-EO, czy FES (funkcjonalna elektrostymulacja). Jak sama podkreśla „Kluczowym elementem stanowiącym bazę dla planowania terapii i osiągania jak najlepszych efektów jest prawidłowa diagnostyka Pacjenta i ewaluacja procesu jego rehabilitacji. W tym celu doskonałym uzupełnieniem do badania fizjoterapeutycznego jest analiza stania i cyklu chodu wykorzystująca platformę dynamograficzną, czy ocena z wykorzystaniem optoelektronicznego systemu trójpłaszczyznowej analizy ruchu.”
Przez 5 lat współtworzyła dział rehabilitacji neurologicznej w wiodącym ośrodku fizjoterapeutycznym, gdzie odpowiadała za tworzenie standardów pracy z Pacjentem, rekrutację, wdrażanie nowych rozwiązań w neurorehabilitacji z użyciem maszyn i urządzeń,  zarządzanie zespołem fizjoterapeutów oraz indywidualną pracę z Pacjentem.
Pacjenci Pani Emilii podkreślają, że jest osobą, która potrafi zmotywować do ciężkiej pracy przynoszącej oczekiwane efekty.
Swoją praktyką i doświadczeniem dzieli się również ze słuchaczami prowadząc zajęcia w szkole policealnej kształcącej przyszłych techników masażystów z elementami fizjoterapii.
Energię czerpie z kontaktu z naturą, świadomego oddechu i praktyki jogi. Wolny czas spędza oglądając filmy Almodóvara czy Sorrentino w małych studyjnych kinach, lub gotując przy łagodnych dźwiękach muzyki.

Paulina Dominiak

Fizjoterapeutka z dwuletnim doświadczeniem. Absolwentka studiów magisterskich z Fizjoterapii na Politechnice Opolskiej. By poszerzyć zdobywaną wiedzę jeszcze podczas studiów ukończyła kurs terapii punktów spustowych i kurs terapii tkanek głębokich. Podkreśla, że wybrała zawód fizjoterapeuty ponieważ lubi pracę z ludźmi, a funkcjonowaniem ludzkiego ciała interesowała się już w szkole podstawowej czytając zawzięcie serię „Sekrety ludzkiego ciała”. Jak sama mówi „Praca z Pacjentem, daje mi wiele satysfakcji, szczególnie w dniu, w którym słyszę: „Pani Paulo! Jest lepiej”. Na problemy Pacjentów patrzy całościowo likwidując przede wszystkim przyczynę dysfunkcji czy bólu, a nie tylko ich objawy. Doświadczenie zawodowe zbierała m.in. w trwającym rok unijnym projekcie „Sprawny senior bez bólu” realizowanym na oddziale fizjoterapii dziennej i oddziale ambulatoryjnym w opolskich placówkach medycznych. W wolnym czasie relaksuje się przy dobrej książce lub filmie. Pasją Pani Pauliny jest też muzyka od popu, przez rap do rocka i muzyki klasycznej oraz występy przed kamerą np. w teledyskach. Jej możliwości wokalne można było podziwiać w „Szansie na sukces”, a w weekendy wciela się w rolę radiowego speakera, dzięki czemu można jej posłuchać na antenie lokalnej stacji radiowej.

Monika Kawończyk

Absolwentka Fizjoterapii na Uniwersytecie Opolskim. Już podczas studiów ukończyła szkolenia: taping medyczny, terapia punktów spustowych, masaż tkanek głębokich w ujęciu klinicznym oraz szkolenie z postępowania u pacjentów z bólem biodra. Fakt, iż zawód fizjoterapeuty wymaga ciągłego poszerzania swojej wiedzy zarówno w dziedzinie diagnostyki, jak i nowych postępowań terapeutycznych zdecydował o wyborze Pani Moniki, dla której rozwój zawodowy jest bardzo istotny. Doświadczenie zbudowane podczas prowadzenia zajęć sensomotorycznych i korekcyjnych z dziećmi oraz ciągła chęć zdobywania nowych umiejętności spowodowały, że Pani Monika podjęła też naukę zawodu Terapeuty Zajęciowego. W pracy satysfakcję daje jej uśmiech Pacjenta, jego efekty terapeutyczne i możliwość przywrócenia mu zdrowia. Podkreśla, że w życiu zawsze towarzyszy jej sport – taniec, jogging, fitness, siatkówkę, zawody strzeleckie, czy zamiłowanie do sportów walki. I to właśnie fizjoterapia pozwala jej łączyć pasję z pracą. W wolnym czasie gotuje, ćwiczy jogę, tańczy zumbę, wędruje po górach. Marzy o skoku ze spadochronem, pływaniu z delfinami i zwiedzaniu Australii. Jej recepta na relaksujący wieczór to dobra książka lub serial kostiumowy.

Kamil Kauczok

Absolwent Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu na kierunku Fizjoterapia. Specjalizuje się w fizjoterapii ortopedycznej. To dziedzina, w której stara się stale szkolić i sprawiać, aby powrót do zdrowia jego Pacjentów był efektywny i jak najszybszy. Dzięki poszerzaniu swojej wiedzy w pracy wykorzystuje masaż tkanek głębokich, kinesiotaping oraz terapię ruchem. Wciąż się rozwija, a swoje działania stara się opierać na najnowszych doniesieniach ze świata nauki. Nic więc dziwnego, że wśród robotów fizjoterapeutycznych i urządzeń diagnostycznych naszego Centrum czuje się doskonale! Jak sam podkreśla „Fizjoterapia daje mi możliwość połączyć dwa światy, które od zawsze mnie fascynowały, czyli sport oraz fizjologię ludzkiego ciała.” Przez długie lata trenował piłkę ręczną, dlatego praca ze sportowcami nie jest mu obca. Do dnia dzisiejszego sport w jego życiu odgrywa ważną rolę. Jego największą pasją jest przemierzanie górskich szlaków. Dzięki wyprawom w góry może ciągle stawiać sobie wyzwania i podnosić poprzeczkę w dążeniu do nowo wyznaczonych celów. W wolnych chwilach nie pogardzi dobrą książką lub przejażdżką rowerem po najbliższej okolicy.

Justyna Papież

Fizjoterapię ukończyła na Politechnice Opolskiej. Ma bardzo szeroką wiedzę, którą zdobywała na licznych kursach i szkoleniach takich jak Kompleksowa Terapia Przeciwobrzękowa, PNF, Diagnostyka i terapia kończyny górnej, kończyny dolnej i kręgosłupa, a także OMT Kaltenborn-Evjenth Konzept UEX badanie i leczenie stawów kończyny dolnej. Doświadczenie w pracy z Pacjentem zdobywała w jednym z opolskich ośrodków medycznych. Podkreśla, że jest zwolenniczką holistycznego podejścia do Pacjenta, by proces zdrowienia mógł przebiegać prawidłowo. Największą satysfakcję w pracy daje Pani Justynie widok Pacjenta zaangażowanego i zmotywowanego do działania, poprzez efekty dotychczasowej pracy.
W wolnym czasie czyta, gotuje, ćwiczy i aktywnie spędza czas z rodziną, zachwycając się pięknem przyrody.

Rekonstrukcja Zdrowia zapewnia holistyczne podejście do diagnostyki i rehabilitacji wynikające z podłączenia najlepszych elementów tradycyjnych rozwiązań fizjoterapeutyczno-diagnostycznych z nowoczesną technologią maszynową